Atsiliepimai apie knygą

Akivaizdu, kad ši knyga – aktuali Lietuvai, nes vargu ar žiniasklaidoje rasime tokio pobūdžio analizę ir informaciją. Knygoje visiems suprantama kalba pateikiama neseniai vykusių procesų analizė ir nurodomi žingsniai, kurių turėtų imtis Lietuvos Seimas, Vyriausybė ir Lietuvos bankas, kad būtų užkirstas kelias dar vienam „kietajam ekonomikos nusileidimui“.

Ekon. m. dr. Algirdas Butkevičius, LR Seimo narys, 2004–2008 m. LR Ministrų kabineto narys

Knygoje atskleidžiami esminiai Lietuvoje vykstantys procesai – nuolatinėvalstybės valdymo krizė, politikų ir priežiūros institucijų atsakomybės stoka ir kaina, kurią mes – Lietuvos gyventojai ir verslas – mokame už visa tai.

Robertas Dargis, Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos prezidentas

Teigiamai vertinu autoriaus pastangas nuosekliai pavaizduoti mūsų kelią išekonominės „gerovės“ į sąstingį. Nors knyga parašyta labai aštriu ir kritiškustiliumi, ji kviečia diskutuoti. Negalima nepastebėti autoriaus kompetencijos makroekonomikos ir finansų srityse bei jo noro išgryninti Lietuvos ekonomikos bėdas. Kita vertus, atkaklus atpirkimo ožio ieškojimas šioje sudėtingoje ekonominėje situacijoje atrodo kiek ekstremistiškai.

Prof. habil. dr. Vaidievutis Geralavičius

Autorius ne tik atliko sisteminę finansų krizės priežasčių analizę, bet ir pateikė siūlymų, kaip reikėtų pertvarkyti Lietuvos finansų sistemą ir ugdyti mūsų gebėjimus įveikti sunkumus.

Prof. Kęstutis Glaveckas, LR Seimo biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas

Su malonumu perskaičiau Stasio Jakeliūno knygą „Lietuvos krizės anatomija“. Autorius, analizuodamas krizės priežastis ir padarinius, sėkmingai atsiribojo nuo politinių sumetimų ir šališkumo. Tai, man atrodo, ir yra didžiausias šios knygos pranašumas.

Gediminas Kirkilas, LR Seimo narys, 2006–2008 m. LR Ministras Pirmininkas

Knyga puikiai griauna mitą, kad iki pat 2008 metų pabaigos Lietuvoje niekas nematė jokių ekonomikos bėdų. Straipsnių datos ir gana tiksliai gliaudomos artėjančios bėdos aiškiai rodo – labai dažnai valdžios vyrai ar bankų analitikai jų nematė tik todėl, kad nenorėjo matyti.

Dr. Aušra Maldeikienė

Galima ginčytis dėl kai kurių S. Jakeliūno knygoje pateiktų įžvalgų, tačiau svarbiausia yra tai, kad autorius kelia itin aktualius Lietuvos ekonomikos klausimus.

Soc. m. dr. Gitanas Nausėda

Stasys Jakeliūnas prieš kelis metus tarytum meteoras įskriejo į viešąją erdvę ir kone iškart tapo vienu populiariausių Lietuvos ekonomikos raidos apžvalgininkų. Jo knyga – nuoširdi, atvira ir aktuali. Tačiau, nepaisant skambaus pavadinimo, joje nėra visapusiškos Lietuvos ūkio nuosmukio analizės, iš esmės koncentruojamasi tik į procesus finansų sistemoje bei šalies biudžete.

Prof. Rimantas Rudzkis

Niekada nebus per daug knygų, analizuojančių Lietuvos ekonomikos procesus, – tai vis dar retenybė, nors, atrodytų, ekonomikos procesus, panašiai kaip krepšinį, viešai mielai komentuoja visi. Todėl ši knyga yra malonus įvykis, nepaisant to, kad joje negailima kritikos man pačiai ar Vyriausybei, kurioje dirbu. Priežastys, dėl kurių pasaulio finansų krizė Lietuvą palietė taip, kaip palietė, įvardytos nuosekliai ir tiksliai. Stasys Jakeliūnas nuo pat 2007-ųjų, kai pirmą kartą bendravome, nustebino mane teisingu rizikų įvardijimu – rizikų, kurias dauguma analitikų tuo metu ignoravo ar vengdavo apie tai kalbėti, galbūt tikėdami, kaip tuomečiai politikai, kad blogiausio pavyks išvengti. Na, o dėl to, kas vyksta šiandien,– galime ilgai diskutuoti, ar teisingi sprendimai problemoms spręsti, turėtiskirtingus požiūrius į atskiras priemones, priežastis laikyti pasekmėmis ar atvirkščiai, tačiau atvira diskusija visada yra vertinga.

Ingrida Šimonytė, LR finansų ministrė

Kalbėdami apie Stasio Jakeliūno knygą, turime pažymėti ne tik apsiskaitymą,profesionalumą, aiškiai ir įdomiai dėstomą mintį – kas šiaip yra retai sutinkamos vertybės Lietuvoje, – bet pirmiausiai faktą, jog jei ne S. Jakeliūnas, lietuviai visą prieškrizinį ir krizės laiką toliau būtų maitinami Skandinavijos bankų tarnautojų vienpusiais ir tik šiems bankams naudingais vertinimais. Taigi, S. Jakeliūnas, įliedamas šviežio ir nepriklausomo kraujo, ne tik mus, bet ir visą Lietuvos informacinę erdvę išvadavo nuo šio nekaip kvepiančio „bankizmo“.

Rimvydas Valatka, portalo lrytas.lt vyr. redaktorius