Knygos

„Lietuvos krizės anatomija“ (2010)

Ši knyga skirta besidomintiems tikrąja mūsų valstybės finansų ir ekonomikos būkle bei jos perspektyvomis. Knygos autorius suprantama kalba analizuoja Lietuvos krizės priežastis ir komercinių bankų indėlį į ją, įvardija dėl krizės atsakingus valstybės pareigūnus, įvertina valdžios institucijų pastangas ją įveikti bei jų propagandinius triukus gražinant situaciją ir pateikia siūlymus, ką reikėtų daryti kitaip. Daugiau apie knygą ir elektroninė PDF versija.

„Swedbanko byla“ (2015)

Čia aprašytą istoriją, kaip „Swedbankas“ bandė neleistinai pasipelnyti iš savo klientų ir diskredituoti Lietuvą, išgyvenau kaip dvikovą su banku ir detektyvą. Ir nesu tikras, ar šis detektyvas jau baigėsi. Jėgų balansas niekada nebuvo mano naudai, tačiau negalėjau leisti, kad bankas, nors ir iš mano mėgstamos Švedijos, elgtųsi su mūsų valstybe ir jos piliečiais kaip su antrarūše šalimi. Nors ir vadina Lietuvą „namų rinka.“ Įrašas bloge ir istorija PDF formatu.
 

„Kvailių žvejonė“ (2016)

Tai – JAV ekonomistų, Nobelio premijos laureatų George A. Akerlof ir Robert J. Shiller knygos Phishing for Phools: The Economics of Manipulation and Deception (Princeton University Press, 2015) vertimas į lietuvių kalbą. Svetainės autorius yra lietuviškojo knygos leidimo iniciatorius ir konsultantas.

Lietuviškas knygos leidimas bus pristatytas (dalyvaujant Robert J. Shiller) 2016 m. rugsėjo 16 d.

Lietuviškojo knygos leidimo internetinis puslapis: kvailiuzvejone.lt.

„Krizių ekonomika“ (2018)

Krizių ekonomikos viršelisKnygoje vienas garsiausių pasaulio ekonomistų N.Roubini kartu su kolega analizuoja buvusias krizes ir apžvelgia jas tyrusių ekonomistų darbus. Taip pat išsamiai ir atvirai nagrinėja pastarosios krizės priežastis, akcentuodami įprastų ir vadinamųjų šešėlinių bankų bei juos prižiūrinčių institucijų vaidmenį. Autoriai bando žvelgti į ateitį, ypatingą dėmesį skirdami būtinoms finansų sistemos reformoms, svarsto, kiek artimiausiais metais tikėtinos naujos krizės. Knygoje minimos ir Baltijos šalys bei svarbios jas ištikusio gilaus ekonomikos nuosmukio aplinkybės, apie kurias Lietuvoje vis dar vengiama kalbėti. Nagrinėjamos svarbios ekonominės sąvokos ir reiškiniai: amoralusis rizikavimas, finansų svertas, likvidumo spąstai, priežiūros taisyklių arbitražas, sekiuritizacija ir kt.

Knygą išleido leidykla „Žara“. Knygą galima įsigyti ir čia.